Elektrik ve Otomasyon

Elektrik ve Otomasyon

Transfer Panoları

Transfer panolarımızda Siemens, Schneider ve ABB marka şalter ve şalt ekipmanları kullanılmakta, müşteri ihtiyacına göre uygun kesme kapasiteli ürünler seçilerek projelendirilmektedir.

Transfer panolarımızda Woodward marka kontrolörler kullanılmaktadır. 

Kullanılan ürünlerin tamamı sektöründe en çok tercih edilen ve bilinirliği en fazla olan cihazlardan seçilmektedir.

Transfer panosu ile jeneratörümüzün arasındaki bağlantılar kablo veya busbar ile yapılmaktadır. Gerektiğinde Busbar sistemi ile tarafımızdan projelendirilerek anahtar teslimi olarak yapılabilmektedir.

Senkron Panoları

Senkron panolarımız çoklu jeneratör uygulamaları ile Şebeke-Jeneratör senkronizasyonlarında da kullanılabilmektedir. Otomasyon cihazı olarak Siemens PLC'ler ile Woodward marka kontrolörler kullanılmaktadır.

Senkron sistemlere ek olarak yük atma/alma uygulamaları da yapılabilmektedir.

Pano kabinleri EAE E-Kabin marka, IP 54 koruma sınıfında, KEMA'dan Tip Test sertifikalıdır.

Senkron panolarımızda Schneider veya Siemens marka şalt ekipmanları kullanılmakta, müşteri ihtiyacına göre uygun kesme kapasiteli ürünler seçilerek projelendirilmektedir.

Senkron panolarımızda Woodward marka kontrolörler kullanılmaktadır. 

Kullanılan ürünlerin tamamı sektöründe en çok tercih edilen ve bilinirliği en fazla olan cihazlardan seçilmektedir.

Senkron panosu ile Generatorümüzün arasındaki bağlantılar kablo veya busbar ile yapılmaktadır. Gerektiğinde Busbar sistemi ile tarafımızdan projelendirilerek anahtar teslimi olarak yapılabilmektedir.

Jeneratör Şalter Montajları ve Transfer Panoları

Borusan Güç Sistemleri 9,5....3100 kVA güç aralığındaki jeneratörlere proje bazlı ve standart olarak şebeke-jeneratör otomatik transfer panoları, koruma şalteri montajı yapmaktadır.

O.G Jeneratör Kablolama, Kesici-Ölçü Hücreleri Montajı

O.G jeneratörlerin mekanik montajının yanısıra kablolama işlerini ve kesici montajlarını yine proje bazlı olarak yapmaktadır.

Otomatik Yakıt Dolum ve İzleme Sistemleri

Firmamız jeneratörlerin ana tank ile günlük tankları arasındaki otomatik yakıt dolumu için proje bazlı yakıt otomasyon sistemlerini kurmaktadır. Yakıt seviyeleri aynı zamanda müşterinin kendi scada sistemi üzerinden izlenebilmektedir. (4-20mA, 0-10V)

Yakıtın sadece izlenmesi istenilen durumlarda yakıt tanklarına MSG (manyetik seviye göstergesi) veya CSS (çok kontaklı seviye svici) takılmaktadır.

© 2023 Novagüç Güç Sistemleri. Tüm Hakları Saklıdır.