Kabinler

Kabinler

Konteyner Tipi Kabinler

İhtiyaca yönelik olarak genellikle harici ortamlarda kullanılan ses izolasyon kabinleri ses kesme kapasitelerine göre çeşitlendirilir. Borusan Güç Sistemleri standart ses izolasyonları imalatı dışında müşteri ihtiyaçlarına göre özel tasarımları ile çözümler üretmektedir.

Konteyner tipi ses izolasyon kabinleri genellikle büyük güçteki (800 kVA üzeri) jeneratörlerde tercih edilmektedir. Kabinler ISO boyutlarında ve müşteri isteğine göre özel boyutlarda, 2mm kalınlığında trapez sac ve iç izolasyon olarak taş yünü malzemeden üretilmektedir. Jeneratör gücüne göre hava emiş ve atışlarda akustik panjur ve ses yutuculu kaset alternatifleri mevcuttur. Konteynır tipi ses izolasyon kabinlerinde kritik tip susturucu kullanılmaktadır. İki kat epoksi astar ve epoksi son kat boya ile uzun yıllar dış ortam şartlarında etkilenmesi engellenir. Konteynır tipi ses izolasyon kabinlerinin en büyük avantajı; yüksek ses kesebilme özellikleri ve konteynır içinde jeneratöre servis edebilme imkanıdır.

Jeneratör odalarının ses izolasyonu uygulamalarında kullanılan akustik ses kasetli susturucuların dizaynı ve imalatıyla da müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu susturucular jeneratör odasında hava girişine ve radyatör önüne konularak jeneratörün çalışması esnasında ortaya çıkan çalışma gürültüsünün dış ortamlarda minimum seviyede duyulmasını sağlar.

Kojenerasyon Tipi Kabinler

Kojenerasyon; enerjinin, hem elektrik hem de ısı formlarında (buhar, sıcak su, kızgın yağ, sıcak egsoz gazı, v.b) aynı sistemde aynı anda beraberce üretilmesidir. Ayrıca işletmelerin soğutma ihtiyaçları; üretilen ısı formunun bir absorpsiyonlu chiller ünitesinden geçirilmesiyle de soğuk su, soğuk hava elde ederek karşılanabilir. Bu tip sistemlere de “Trijenerasyon” adı verilir.

Kojenerasyon Sistemleri için özel ses izolasyonlu iklim korumalı konteynır tipi kabin imalatlarımızla da müşterilerimize çözümler sunmaktayız.

Modüler Tip Ses İzolasyon Kabinleri

Ses izolasyon kabinleri çoğunlukla küçük jeneratör uygulamalarında kullanılmaktadır. CNC tezgahlarında işlenen sac, elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır. Bu sayede harici şartlarından etkilenmesi minimuma indirilmektedir. Kabin iç izolasyon malzemesi olarak ısıya dayanaklı firex akustik köpük malzeme kullanılmaktadır. Ses izolasyon kabinlerinde susturucu kabin içinde gizlenmiştir.

Modüler tip kabin üretimi

- 75-85 dBA arası ses seviyesi

- Verimli soğutma ve hava sirkülasyonu için menfez ve kanallar

- Kolay yükleme ve taşınabilirlik

- Kumanda panosuna kolay erişim için yalıtımlı cam kapak

- Gizli egsoz sistemi

- Acil stop butonu

- Dış etkenlere, korozyona ve paslanmaya karşı elektrostatik toz boya ile yüksek koruma

- Bakım onarımı kolaylaştırmayı sağlayan çözümcü tasarım

Kabin İçi Egsoz Susturucu Sistemi

Kabin içi susturucu sistemi, jeneratör setinin güvenliğini, estetiğini ve susturucu ömrünü artırır. Sıcak egsoz borusu insan temasından, susturucu ise motor elemanlarından ayrılmış olur.

Ses İzolasyonu

İklim korumalı kabinlere ilave olarak ses izolasyon (yaklaşık 90 dBA) ve süper ses izolasyon (yaklaşık 90 dBA) kabinleri de mevcuttur.

Mükemmel Bakım Erişimi

Emniyet bakımından kontrol panelinin altına devre kesici monte edilir. Tüm modellerde her iki yanda bulunan kapılar mükemmel erişim ve bakıma olanak sağlar. Kapıların yerleşimi servis müdahelesine uygundur.

Paslanmaya Karşı Koruma

Paslanmaya karşı yüksek dayanımlı yapı sayesinde uzun ömürlü dış kaplama çinko fosfat banyosu ve polyester toz boya kaplama.

© 2024 Novagüç Güç Sistemleri. Tüm Hakları Saklıdır.